Blog

Co lepiej zrobić – naprawić czy wymienić szybę?

Szyba samochodowa pełni kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Uszkodzenia szyb, takie jak odpryski czy pęknięcia, mogą znacząco wpływać na widoczność oraz integralność strukturalną pojazdu. Gdy pojawia się uszkodzenie, naturalne jest zadanie sobie pytania: naprawić czy wymienić szybę?

Naprawa szyby jest zazwyczaj pierwszą opcją, którą warto rozważyć, szczególnie jeśli uszkodzenie jest niewielkie. W Hanesco zawsze stawiamy na ekonomiczne i szybkie rozwiązania, które pozwalają uniknąć kosztownej wymiany szyby. Naprawa jest możliwa, gdy odprysk jest niewielki, nie znajduje się w polu widzenia kierowcy i nie przekracza określonej wielkości. Za pomocą odpowiedniego sprzętu, możliwe jest przywrócenie szybie pełnej funkcjonalności bez konieczności jej wymiany.

Jednakże, gdy uszkodzenie jest większe, znajduje się w miejscu kluczowym dla widoczności, lub struktura szyby jest poważnie naruszona, wymiana szyby staje się koniecznością. Nowa szyba zapewnia pełne bezpieczeństwo oraz spełnia wszystkie normy jakościowe, co jest kluczowe podczas jazdy.

W Hanesco oferujemy darmową weryfikację odprysków – nasi specjaliści ocenią, czy naprawa jest możliwa, czy też konieczna będzie wymiana. Umów się na weryfikację online poprzez naszą stronę www.hanesco.pl/rezerwacje i przekonaj się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego samochodu.


HANESCO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt pt. „Wsparcie płynności w Hanesco Sp. Z o.o.” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 70 133,64 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.

P.H.U. HANESCO DARIUSZ PIĄTEK realizuje projekt pt. „Wsparcie finansowe dla P.H.U. Hanesco Dariusz Piątek” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 26 508,03 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.