Blog

Czy odprysk na szybie można naprawić?

Odprysk na szybie można, a nawet trzeba naprawić. Warto zdawać sobie sprawę, że każde takie uszkodzenie, który nie znajduje się na obszarze 10 cm od krawędzi szyby czołowej i nie przekracza wielkości monety 5 zł, można bez problemu usunąć. To istotne, ponieważ odprysk na szybie nie tylko wpływa to na estetykę pojazdu, ale także ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo podróżowania.

Dlaczego warto jak najszybciej naprawić odprysk na szybie?

Uszkodzenie szyby samochodu może negatywnie wpłynąć na następujące aspekty:

– Bezpieczeństwo – odpryski wpływają na wytrzymałość szyby, co zwiększa ryzyko jej pękania w przypadku wypadku, wysokich prędkości lub nagłego zahamowania. Naprawa odprysku przywraca pierwotną wytrzymałość szyby.

– Widoczność – odpryski na szybie mogą zakłócać widoczność na drodze, co stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Naprawa pozwala przywrócić pełną widoczność.

– Oszczędność – wymiana całej szyby jest znacznie kosztowniejsza niż naprawa odprysku. Nie należy zwlekać z działaniem, ponieważ nawet niewielki, ale nienaprawiony odprysk może się rozszerzyć i finalnie spowodować konieczność wymiany szyby.

– Przegląd samochodu – nienaprawiony odprysk na szybie może uniemożliwić zatwierdzenie podczas przeglądu technicznego tego, że pojazd spełnia wszystkie wymagania i nadaje się do jazdy.

– Kontrola policji – policjanci zwracają uwagę na stan szyb podczas kontroli drogowych. Gdy zauważą nienaprawiony odprysk, mogą nałożyć mandat.
Naprawa odprysku na szybie ma również pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Dzięki naprawie unikamy konieczności wymiany całej szyby, co przekłada się na mniejszą produkcję odpadów.

Gdzie warto naprawić odprysk na szybie?

W Hanesco klienci mają zapewnioną bezterminową gwarancję na naprawione odpryski. Dzięki temu można mieć pewność, że naprawa jest trwała i skuteczna. Specjaliści Hanesco prowadzą tę praktykę od ponad 30 lat – przez ten czas samo podejście do naprawy odprysków na szybie nie uległo zmianie. Zmieniło się natomiast doświadczenie oraz wprawa fachowców, co pozwala uzyskać doskonałe efekty pracy – Twoja szyba będzie wyglądać jak nowa, zapewniając bezpieczeństwo w każdych warunkach.


HANESCO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt pt. „Wsparcie płynności w Hanesco Sp. Z o.o.” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 70 133,64 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.

P.H.U. HANESCO DARIUSZ PIĄTEK realizuje projekt pt. „Wsparcie finansowe dla P.H.U. Hanesco Dariusz Piątek” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 26 508,03 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.