Blog

Odprysk na szybie – co zrobić, gdy pojawi się na szybie?

Pojawienie się odprysku na szybie samochodu to problem, który może spotkać każdego kierowcę. Należy na niego niezwłocznie zareagować – szyby są jednym z kluczowych elementów, zapewniających nasze bezpieczeństwo na drodze. Nawet niewielkie uszkodzenie może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Sprawdź, co trzeba zrobić, gdy na szybie samochodu pojawi się odprysk.

 

1. Upewnij się, że odprysk nadaje się do naprawy

Najważniejszym krokiem jest ustalenie, czy odprysk nadaje się do naprawy. Dobrym punktem odniesienia jest rozmiar uszkodzenia. Jeśli jego średnica nie przekracza rozmiaru 5-złotówki i znajduje się co najmniej 10 cm od krawędzi przedniej szyby, istnieje duże prawdopodobieństwo, że można go naprawić.

2. Sprawdź swoje ubezpieczenie

Jeśli odprysk mieści się w wyznaczonych granicach, sprawdź, czy masz ubezpieczenie szybowe lub czy naprawa odprysku kwalifikuje się do autocasco. W wielu przypadkach tego rodzaju naprawy są pokrywane przez ubezpieczyciela, co pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów.

3. Skontaktuj się z Hanesco

Gdy upewnisz się, że odprysk można naprawić, skontaktuj się z profesjonalistami. Firma Hanesco specjalizuje się w naprawie uszkodzonych szyb samochodowych. Możesz ich odwiedzić osobiście lub zadzwonić, aby umówić się na wizytę. Naprawa odprysku zazwyczaj zajmuje do 30 minut i jest wykonywana od ręki. Fachowcy firmy Hanesco używają specjalistycznego sprzętu, który pozwala skutecznie naprawić wszelkie uszkodzenia, przywracając szybie jej pierwotną wytrzymałość.

4. Podróżuj bezpiecznie!

Cena za naprawę odprysku zależy od liczby powstałych uszkodzeń i rodzaju pojazdu. Za jeden odprysk cena wynosi 200 zł. Jeśli masz dwa odpryski, zapłacisz 360 zł, a za trzy – 510 zł. W przypadku samochodów ciężarowych cena za jedną naprawę wynosi 250 zł, za dwie 460 zł, a za trzy 660 zł.

Pamiętaj, że naprawa odprysku nie tylko poprawia wygląd szyby samochodu, ale także zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy. Ponadto, unikając wymiany całej szyby, oszczędzasz czas, pieniądze oraz środowisko. Dlatego, gdy pojawi się odprysk nie zwlekaj i skontaktuj się z Hanesco!


HANESCO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt pt. „Wsparcie płynności w Hanesco Sp. Z o.o.” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 70 133,64 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.

P.H.U. HANESCO DARIUSZ PIĄTEK realizuje projekt pt. „Wsparcie finansowe dla P.H.U. Hanesco Dariusz Piątek” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 26 508,03 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.