Blog

Czy naprawa odprysku jest akceptowana przez kraje UE?

Uszkodzenie szyby w samochodzie np. w wyniku uderzenia kamieniem, który wystrzelił spod kół innego pojazdu, to bardzo popularne zdarzenie na drogach. Co ważne, nie trzeba w takim przypadku wymieniać szyby na nową – powstały odprysk można naprawić. Często jednak pada wtedy pytanie: czy jazda z taką szybą jest dozwolona poza granicami naszego kraju?

Skuteczne rozwiązanie popularnego problemu

Zdarzenie, w którym odprysk pojawia się na przedniej szybie samochodu, może być frustrujące i kosztowne, zwłaszcza jeśli wymagałoby wymiany całego elementu na nowy. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że profesjonalna naprawa może przywrócić pierwotną wytrzymałość szyby i zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli tylko uszkodzenie nie jest zbyt duże (zwykle do naprawy kwalifikują się odpryski mniejsze niż rozmiar 5-złotówki), doświadczeni specjaliści szybko rozwiążą problem.

Odpowiedni standardy naprawy

Ważnym aspektem jest to, że naprawa odprysku musi być przeprowadzona zgodnie z odpowiednimi standardami i w sposób w pełni profesjonalny. Zazwyczaj polega na wypełnieniu uszkodzenia specjalnym preparatem, która przywraca wytrzymałość szyby. Taka naprawa nie wpływa negatywnie na widoczność i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa kierowcy ani innych użytkowników dróg.

Akceptacja w krajach UE

Wielu kierowców podróżuje po różnych krajach Unii Europejskiej, więc dobrą wiadomością będzie dla nich fakt, że we wszystkich z nich naprawa odprysku jest akceptowana. Oznacza to, że nie będziesz musiał martwić się o ewentualne kłopoty związane z kontrolami drogowymi, mandatami czy koniecznością wymiany szyby w obcym kraju.

Korzyści naprawy odprysku

Naprawa odprysku to rozwiązanie, które ma kilka istotnych zalet. Nie tylko pomaga uniknąć kosztownej wymiany szyby, ale także ma pozytywny wpływ na środowisko, eliminując potrzebę produkcji nowego elementu. Ponadto, klejenie odprysku jest szybkim procesem – zazwyczaj trwa krócej niż wymiana całej szyby. Zaoszczędzisz więc nie tylko pieniądze, ale i czas.


HANESCO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt pt. „Wsparcie płynności w Hanesco Sp. Z o.o.” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 70 133,64 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.

P.H.U. HANESCO DARIUSZ PIĄTEK realizuje projekt pt. „Wsparcie finansowe dla P.H.U. Hanesco Dariusz Piątek” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 26 508,03 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.