Oferta

Hydrofobizacja szyb

Rewolucyjne rozwiązanie zaczerpnięte z przemysłu lotniczego stało się osiągalne również w branży motoryzacyjnej. Hydrofobizacja szyb samochodowych to doskonały sposób na jej zabezpieczenie przed uciążliwymi zabrudzeniami, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Od razu zauważalne jest również poprawienie widoczności, a niewątpliwie największym atutem jest to, że szyba może oczyszczać się z wody (deszczu, śniegu itp.) bez konieczności używania wycieraczek.

Hydrofobizacja szyb – co to jest?

Wiele osób rozważa zastosowanie powłoki hydrofobowej na swoich szybach samochodowych ze względu na praktyczność tego rozwiązania. Część jednak może nie wiedzieć, czym właściwie jest tzw. niewidzialna wycieraczka i dlaczego okazuje się tak funkcjonalnym usprawnieniem w codziennym życiu. Hydrofobizacja szyb samochodowych polega na nałożeniu na ich powierzchnię specjalnego preparatu (nanopowłoki), zabezpieczającego je przed brudem i zwiększającego ich przejrzystość. W jaki sposób? Powłoka wygładza powierzchnię szyby, która za jej sprawą staje się gładka. Powoduje również skraplanie się wody i cieczy olejowych oraz zmniejszenie przyczepności cząsteczek wody i brudu. Dzięki temu o wiele łatwiej można usunąć powstałe zanieczyszczenia, a podczas jazdy przy odpowiednich prędkościach nie jest konieczne używanie wycieraczek podczas opadów, ponieważ woda sama spływ z powierzchni szyb. Dodatkowym efektem hydrofobizacji jest spowolnienie procesu matowienia szyby.

Hydrofobizacja szyb samochodowych w naszym serwisie pozwala na długotrwałe cieszenie się efektami powłoki. Trwałość nałożonej powłoki hydrofobowej na szybę przednią określa się bowiem na cały rok użytkowania lub 15 tysięcy przejechanych kilometrów. Większość kierowców, którzy odwiedzili nasz serwis i przekonali się na własnej skórze o skuteczności „niewidzialnej wycieraczki”, zostaje przy tym rozwiązaniu na dłużej. Jeśli w Twoim przypadku hydrofobizacja również okaże się strzałem w dziesiątkę, możesz ponowić zabieg po roku.

Nasz profesjonalny warsztat zapewnia solidną opiekę podczas każdego zabiegu i badania. Hydrofobizacja szyb to jeden z zabiegów, do którego przywiązujemy szczególną wagę. Przed przystąpieniem do realizacji zadania dokładnie oczyszczamy wszystkie szyby, które mają zostać pokryte powłoką, sprawdzając przy tym, czy na żadnej z nich nie znajduje się nawet najmniejsze pęknięcie. Jeśli znajdziemy uszkodzenie, poinformujemy o tym Klienta, ponieważ po nałożeniu preparatu nie będzie możliwości naprawy szyby. Jeżeli jednak uszkodzenia nie wystąpią bądź zostaną zlikwidowane – możemy rozpocząć odtłuszczanie, mycie i suszenie szyb oraz przeprowadzenie samego procesu hydrofobizacji. Kiedy tylko preparat wyschnie, przekazujemy samochód w ręce właściciela.

Główne zalety hydrofobizacji szyb samochodowych

Powłoka hydrofobowa to coś, co zawsze będziemy polecać naszym Klientom, ze względu na dużą praktyczność tego rozwiązania, które z kolei sprawdzi się głównie w przypadku kierowców jeżdżących poza miastem. Oto kilka największych zalet powłoki hydrofobowej na szybach samochodowych:

  • polepszenie widoczności;
  • „odrywanie” kropel wody od szyby poprzez działanie wiatru;
  • większa odporność na zabrudzenia;
  • brak konieczności częstego używania wycieraczek oraz płynu do spryskiwaczy;
  • spowolnienie efektu matowienia szyby,
  • zmniejszenie szans na powstawanie smug;
  • niewielka cena w porównaniu do dużej skuteczności;
  • zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

W naszym serwisie powłoka hydrofobowa nakładana jest z należytą precyzją i dbałością o szczegóły. Nasi doświadczeni specjaliści przykładają dużą wagę do wykorzystywanych środków, których jakość jest naprawdę wysoka. Dzięki temu nasi Klienci nie muszą obawiać się o wytrzymałość powłoki, ponieważ z pewnością wytrzyma ona tyle czasu, ile powinna. Dbamy również o zapewnienie optymalnej temperatury podczas jej nakładania, ponieważ doskonale wiemy, jak istotny jest sam proces oraz warunki panujące podczas jego wykonywania, dla finalnego efektu pracy. Po zakończeniu zabiegu właściciel auta od razu może wyjechać nim na drogę i przetestować możliwości powłoki.
HANESCO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt pt. „Wsparcie płynności w Hanesco Sp. Z o.o.” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 70 133,64 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.

P.H.U. HANESCO DARIUSZ PIĄTEK realizuje projekt pt. „Wsparcie finansowe dla P.H.U. Hanesco Dariusz Piątek” w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wartość projektu: 26 508,03 zł finansowany w całości ze środków Funduszy Europejskich.